Jak vytisknou to co vidíte na obrazovce?

Jsou chvíle, kdy kopírování nebo tisku celé stránky nebo dokumentu není to, co ve skutečnosti potřebujete vytisknout. Pokud chcete zkopírovat nebo vytisknout něco, co se objeví na obrazovce, můžete použít funkce pro zachycení obrazovky a s tím dále pracovat. Zachycení obrazu je snadné, což podle následujících kroků můžete udělat a zároveň vložit do dokumentu nebo přímo vytisknout.

Návod

Otevřete dokument nebo stránku, kterou chcete vytisknout nebo použít. Pro dokumenty, které se nevlezou na obrazovku můžete použít funkci zvětšit nebo zmenšit. Stejně tak můžete využít šipek pro posouvání dokumentů či stránky na požadovaný pohled, který vám umožní zobrazit to, co vás zajímá.

Pokud máte před sebou (na obrazovce) to co vás opravdu zajímá, nabízí se využití funkce, která tento pohled uloží do paměti a tím tak umožní s tímto pohledem nadále pracovat.

Stiskněte tlačítko "Print Screen" na klávesnici. Může být někdy pojmenováno jinak, ale je vždy nějaké zkrácené verzi těchto slov, jako "PrtSc." Může se stát na Noteboocích, že narazíte nato, že nejprve musíte stisknout klávesnici „FN“ a až potom k tomu zároveň přidržet „Print Screen.

Otevřete si jakýkoliv dokument, Email, Excel nebo malování kde chcete tento pohled (obrazovku) vložit.

Teď už jen klikněte do místa, kde chcete pohled vložit a klikněte na kombinací kláves „Ctrl“ (držet ji zmáčknutou) a k tomu pak zmáčkněte klávesnici s písmenem „V“.

Tak a je to. Teď dokument, email nebo Excel, tedy jaká kolik aplikace kam jste to vložili už má funkci na přímé vytištění.